وی ساپ ایت ارائه دهنده خدمات طراحی سایت

طراحی سایت علاوه بر دانش برنامه نویسی با درک هنری همراه است، زیرا مشتریان سایت های زیبا، کارآمد و متناسب با نیازهای خود را انتخاب می کنند. تاثیر رنگ ها، ترکیب و چیدمان تصاویر و مطالب برای جذب کاربران لازم است.

طراحی سایت

طراحی سایت
با ترکیب خلاقیت و تکنولوژی تجربه‌ای ماندگار و دلپذیر در دنیای وب برای شما می‌سازیم.

برای شروع کسب کار تازه و یا ارتقای کسب و کار فعلی‌تان، طراحی سایت می‌تواند بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتری و تبلیغ برند شما باشد. با طراحی سایت حرفه‌ای می‌توانید پیام خود را به مخاطب رسانده و او را به تعامل با خود برانگیزید.

نمونه کار های طراحی سایت

شرکت گردشگری و مسافرتی آریا دخت

طراحی سایت شرکت گردشگری و مسافرتی آریا دخت

طراحی سایت تیغ اره

طراحی سایت تیغ اره

طراحی سایت شرکت روغن نوید خلیج فارس

طراحی سایت شرکت روغن نوید خلیج فارس

طراحی سایت کلینیک دامپزشکی مهرگان

طراحی سایت ویتامینه بابا مهدی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اسمارت

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اسمارت

بیشتر مردم تصورات تقریبا" یکسانی از این عبارت دارند. ولی درون فکر هرکدام ،قسمتی از طراحی وب سایت(Website Design) پر نقش تر است. پارامترهای مختلفی در طراحی وب سایت(Website Design)  نقش دارند. مانند برنامه نویسی و طراحی گرافیکی ظاهری وب سایت و...بعضی از کاربران نوع طراحی وب سایت (Website Design) یا در واقع طبقه بندی و دسترسی اطلاعات را مهمترین قسمت سایت میدانند. و بعضی از کاربران راحتی استفاده از سایت را مهمترین قسمت سایت میدانند.اما در کل میتوان طراحی وب سایت (Website Design) را ترکیبی از طراحی گرافیک ، برنامه نویسی ، شبکه ، علم کتابداری و بسیاری از مطالب دیگر عنوان کرد.

سایت‌ها بر اساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

طراحی وب سایت های ثابت :

این سایت‌ها یکبار طراحی می‌شوند و اطلاعات مورد نیاز درونش قرار می‌گیرد. زبان برنامه نویسی اینگونه از سایتها غالباً HTML و Java Script هستند .

طراحی وب سایت های پویا :

محتوای سایتهای پویا بعد از برنامه نویسی و پیاده سازی توسط کاربران عام اگر دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت (Site Content Management) را داشته باشند به راحتی قابل تغییر است.

یکی از فواید مهم سایت‌های داینامیک این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و غیره وجود ندارد.

نکته: سایتهای پویا (Dynamic Website)برای کاربران، شرکتها و نهادهایی مناسب است که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر درمحتوای سایت را دارند.

پرتال‌ها :

مجموع چند سایت پویا که برای رسیدن به هدفی خاص در کنار هم قرار میگیرند را پرتال می نامند.

به طور مثال پرتال ورزشی می‌تواند از چند سایت داینامیک تشکیل شده باشد که هر کدام از این قسمت ها امکانات خاصی چون پیش بینی نتایج ، انتشار تصاویر بازی ها، نشر اخبارورزشی، نظر سنجی و ... را در اختیار مدیرمس‍‍‍ئول آن قرار دهد.

نکته: معمولاً پرتال‌ها توسط سازمانها، گروه‌ها و شرکت‌هایی خریداری می‌شود که به دلیل نیاز به بروز رسانی(update) بخش‌های مختلف اداره آنها توسط یک فرد بسیار مشکل است .

سایت‌های متحرک استاتیک و نیمه داینامیک :

این گونه سایتها متشکل از دو نوع استاتیک و نیمه داینامیک هستند و به طور کلی سایتهای فلش ثابت (استاتیک) غیرقابل تغییر می‌باشند و مانند سایتهای ثابت یکبار توسط طراح ایجاد می‌شوند و برای تغییر آن نیاز است تا افراد به صورت حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای از دانش طراحی فلش برخوردار باشند.

اما سایت‌های فلش نیمه داینامیک یا نیمه پویا مانند سایت‌های پویا عمل می‌کند و قابل تغییر هستند اما تغییر در آن‌ها به سادگی سایت‌های پویا نیست و وسعت ایجاد تغییرات نیز بسیار محدودتر است.

از مزیتهای وب سایتهای فلش جذابیت آنهاست. گرافیک زیبا و انیمیشن‌های جذاب.اما از معایب عمده آن‌ها این است که عدم خوانده شدن اطلاعات موجود در آنها توسط رباتهای جستجوگر و عمدتاً سرعت بسیار پایین بارگذاری اشاره کرد.

نکته: سایت‌های فلش برای افراد و گروه‌ها یا شرکت‌ها و نهادهاییی است که نیاز به تبلیغات ندارند و شناخته شده میباشند مانند خوانندگان، سیاست مداران، بازیگران و گروه‌های موسیقی، هتلهای معروف، مکانهای توریستی.

طراحی وب سایت های مجهز به سیستم مدیریت محتوا :

در اصطلاح به CMS که مخفف Content Management System است مشهورند، وبسایت‌ هایی از نوع پرتال‌ها یا سایت‌های پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه‌ای و یا شرکتهای طراحی حرفه‌ای ایجاد می‌شوند.

از مزایای سیستمهای مدیریت محتوا نسبت به سایر سایتهای داینامیک می‌توان به آماده بودن و جامع بودن آنها اشاره کرد. از این رو اغلب اینگونه از سایتها در کمتر از ۳ روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

طراحی سایت‌های CMS مانند یک خط تولید محصول است و از آنجا که طراح باید نمونه‌های محدودی را به صورت انبوه تولید کند سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، موارد مربوط به رنکینگ و امتیاز موتورهای جستجو و سایر موارد مؤثر می‌کند.

در انتها به تمامی افراد، سازمان‌ها و شرکتهایی که شرایط داشتن سایت‌های داینامیک را دارند توصیه می‌شود تا ابتدا به دنبال سیستم‌های مدیریت محتوای مخصوص به کار خود بگردند و در صورتی که پیدا نشد به طراحی سایت‌های پویا روی بیاورند.

گروه فناوری اطلاعات وی ساپ ایت با تکیه بر دانش و تجربه کارشناسان خود ، آماده همکاری در جهت طراحی وب سایت های استاتیک ، پویا و ایجاد پلتفرم های جامع سازمانی بر بستر وب برای اشخاص حقیقی و حقوثی و سازمان های مختلف می باشد .

فروشگاه آنلاین یا فروشگاه اینترنتی

اولین بار در سال ۱۹۹۱ تیم برنزلی تجارت الکترونیکی(E-commerce) را بنیان نهاد. و در اواسط سال ۱۹۹۴میلادی که بانک داری آنلاین(Online Banking) شکل گرفت.شرکت (Pizza Hut ) اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد. در همان سال شرکت (Netscape) ارتباط امنیت انتقال داده (SSL= Security of data transmission)را ابداع و به اجرا در آورد.

خرید اینترنتی (online shopping) به واسطه این پروتوکل ایجاد شد، همچنین در همان سال کمپانی آلمانی اینترشاپ (intershop company) اولین سیستم فروش اینترنتی (online sale)خود را رو نمایی کرد.

سپس با انتشار خبر موفقیت این شرکتها در درآمد زایی و به وجود امدن هجمه تبلیغاتی خود در بین کاربران اینترنت و حتی مردم عادی آن زمان که به ندرت شبکه جهانی اینترنت را میشناختند باعث شد که شرکتهای بزرگی که ما امروزه از انها به عنوان غول این صنعت نام میبریم نظیر amazon.comو eBay در سال ۱۹۹۵ به دنیا بیایند.

امروزه سایت های فروشگاه اینترنتی به عنوان یک جز جدایی ناپذیر تجارت به شدت نزد موسسات دولتی و خصوصی رشد عجیبی پیدا کرده و هر ساعت به پیشرفتی جدید دست پیدا میکند .مسلما این سوال پیش میاد که چرا؟

دلیلش خیلی سادست ؛ در واقع هزینه ها به شدت کم شده و دیگر نیازی به زیر ساخت بناها و نگرانی در مورد استهلاکات ناشی از آن نیست .ساعت کاری دیگر محدود نیست در نتیجه این مطلب به دنبال خودش افزایش تقاضا و افزایش عرضه به همراه دارد.

همین دو دلیل اصلی تجارت است که شرکت ها و موسسات و سازمانها را به دنبال خود می کشد.برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی ابتدا لازم است بدانیم این گونه سایتها چگونه شکل پیدا میکنند.

اساسا فروشگاهای اینترنتی در یک امر مشترک هستند و آن معرفی کالا و وکنترل عملیات فروش از لحظه انتخاب کالا زمان رسیدن آن به دست مشتری میباشد اما در خیلی از موارد فروشگاهای آنلاین تفاوت های بسیاری با یک دیگر دارند که از جمله آنها میتوان به میزان پایداری ، کیفیت صفحه بندی و رعایت اصول مناسب برای موتور های جستجوگر و .... اشاره نمود.

سایت‌های فروشگاهی آنلاین بر اساس نوع برنامه نویسی عبارت است از:

کد نویسی های شخصی قابل توسعه

فرض کنیم شما به عنوان یک تاجر موفق در عملیات فروش خود به فکر راه اندازی یک سایت آنلاین فروشگاهی می افتید، خوب اولین کاری که انجام میدهید این است که از روشهای مختلف مانند گوگل کردن ، مشورت با دوستان در آخر از یک تیم برنامه نویسی دعوت میکنید واز آنها می خواهید این سایت را برای شما طراحی کنند ، اما یک سوال واقعا چه چیزی را باید طراحی کنند!

یک سایت فروشگاهی آنلاین !بسیار خوب تیم بر نامه نویسی شما با صرف هزینه و زمان بعد از چند ماه سایت شما را مناسب با خواسته های شما در ظاهر سایت و آنچه در مدیریت آن مربوط به گذاشتن مشخصات کالا وقیمت آن می باشد به شما تحویل می دهد! اما آیا واقعا کار تمام شد؟

کار شما تازه از اینجا شروع می شود شما در بهترین شرایط که تمام خواسته های قبلیتان آماده شده باشد بازهم مطمئنا در جهت پیشرفت سایتتان نیاز به تغییرات مدام بر روی سورسها و برنامه نویسی آن دارید.تیم برنامه نویسی شما هم دوباره با صرف هزینه و زمان اقدام به ایجاد تغییرات شما میکند در این میان زمان زیادی سایت شما به حالت تعمیرات وارد میشود و به اساس فروش آن ضربه میزند .

مشکل مهمتر این است که شما بغییر از این تیم نمی توانید برنامه نویسی خود را انجام و یا حتی کار بر روی سایت را به دیگران واگذار کنید زیرا کد ها بر اساس استانداردی نیست که برنامه نویسان دیگر آن را توسعه دهند ، متاسفانه این روش عمل در طراحی سایتهای فروشگاهی در اکثر مواقع با شکست مواجه شده و شما نیز پس از هدر دادن هزینه های گزاف از ایجاد سایت خود دلسرد میشوید .

تلاش شما ستودنی بود ولی آیا این عاقلانه بود که شما سعی کردید چرخ را دوباره اختراع کنید!

سورسهای آماده غیر قابل توسعه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به فروشگاه آنلاین صرفا جهت فروش مقطعی یک سری محصول نیازمندید و روند پیشرفت و تغییرات آتی در جهت گسترش سایت فروشگاهیان به صورت یک برنامه بلند مدت برایتان اهمیت ندارد ، پول و زمان خود را صرف روش دیگری نکنید !

با یک جستجوی ساده در گوگل به بیش از دها سورس فروشگاه ساز آنلاین برخورد میکنید که با صرف هزینه های اندکی میتوانید از آنها بهره مند شوید و تمامی امکانات استاندارد یک فروشگاه اینترنتی را در اختیار داشته باشید!

سورسهای متن باز استاندارد

شاید ورود فروشگاهای اینترنتی به ایران مقوله جدیدی باشد ولی همان طور که در مقدمه عرض شد ، بیاد داشته باشید که از بیست سال قبل این این سایتها در جهان وجود داشته و مورد استفاده شرکتهای کوچک و بزرگ مختلفی بوده.

باید بدانید که در دنیای برنامه های متن باز بر خلاف برنامه نویسان داخل کشور روند کار به این صورت است که یه تیم برنامه نویس اقدام به نوشتن یک سورس اولیه از برنامه جهت طراحی وب سایت میکند و سپس با اعلام استانداردهای کدنویسی آن و در دسترس عموم قراردادن آنها و گاها حتی تربیت و تعلیم توسعه دهندگان اقدام به توسعه برنامه خود توسط این افراد در سراسر جهان می کنند و در آخر هر چند مدت یک بار اقدام به انتشار رسمی نسخه جدید نرم افزار خود می نماید .

این بدان معنی است که هر چقدر تعداد توسعه دهندگان بیشتر باشد نرم افزار بهتری از نظر ایده و نیاز کار بران تهیه میگردد و دوباره به صورت رایگان و متن باز در اختیار کاربران و توسعه دهندگان قرار میگیرد!

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که سود تجاری شرکتهای نرم افزاری متن باز از کجا تامین میشود ! لازم است بدانید که تنها سورس این برنامه ها رایگان است و شما برای تهیه قالب گرافیکی و یا امکان خاص مورد نظرتان باید قالب یا ماژولی آماده بخرید یا از توسعه دهنده ای درخواست نوشتن قالبها و ماژولهای خصوصی برای طراحی وب سایت خود نمایید .

استفاده از بر نامه های متن باز در جهت ساخت فروشگاهای آنلاین بهترین تصمیم است زیرا که نه تنها در اول کار دچارصرف هزینهای گزاف نمی شوید بلکه در آینده میتوانید هر آنچه را که لازم دارید با هزینه های کمتری بدست آورده وعلاوه بر آن همیشه به روز باشید زیرا این فقط شما نیستید که به سورس فروشگاه آنلاینتان توسعه میدهید ! همین سورس در همین حال در خیلی از جاهای دیگر جهان نیز در حال توسعه است . نگران امکانات خاص مورد نظرتان هم نباشید زیرا تمامی افرادی که دانش کد نویسی داشته باشند میتوانند با درک استاندارد کدهای سایت شما به توسعه آن بپردازند .