با توجه به گسترش روز افزون سرویس های فن آوری اطلاعات استفاده درست از سرویس های از پیش طراحی شده همیشه جزو بزرگترین چالش های سازمان های فناوری اطلاعات بود شرکت ویساپیت با تجربه چند ساله در این حوزه در نصب و راه اندازی و پشتیبانی موفق بوده است

خدمات سرویس ها

خدمات سرویس ها

با توجه به گسترش روز افزون سرویس های فن آوری اطلاعات استفاده درست از سرویس های از پیش طراحی شده همیشه جزو بزرگترین چالش های سازمان های فناوری اطلاعات بود شرکت ویساپیت با تجربه چند ساله در این حوزه در نصب و راه اندازی و پشتیبانی موفق بوده است

این سرویس ها شامل:

سرویس بکآپ سرور:

یک سرور پشتیبان یک نوع سرور است که امکان تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، فایل ها، برنامه ها و / یا پایگاه های داده را در یک سرور اختصاصی یا سرور از راه دور فراهم می کند. این تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری را ارائه می دهد که خدمات ذخیره سازی و بازیابی پشتیبان را به رایانه ها، سرورها و دستگاه های مرتبط متصل می کند. یک سرور پشتیبان به طور کلی در یک محیط IT شرکت می شود که در آن سیستم های کامپیوتری در یک سازمان با یک شبکه به یک یا چند سرور پشتیبان متصل می شوند. یک سرور پشتیبان شامل یک سرور سخت افزاری استاندارد با ظرفیت ذخیره سازی قابل توجه است، عمدتا با درایوهای ذخیره سازی بیش از حد و یک برنامه سرور پشتیبان تهیه شده است. برنامه پشتیبان برای هر کامپیوتر ممکن است با یک برنامه کاربردی سرویس گیرنده نصب شود یا در سیستم عامل میزبان (سیستم عامل) پیکربندی شود. در زمان برنامه ریزی، میزبان با سرور پشتیبان ارتباط برقرار می کند تا فرایند پشتیبان گیری داده را آغاز کند. پشتیبان ممکن است بازیابی یا بازیابی در صورت از دست دادن داده ها، فساد اطلاعات و یا بازیابی فاجعه است. در بستر ارائه دهنده خدمات میزبانی یا ابر، یک سرور پشتیبان از راه دور از طریق اینترنت بر روی یک رابط وب یا از طریق رابط برنامه نویسی برنامه کاربردی فروشنده (API) متصل می شود.

میل سرویس:

با کلیک یک دکمه ماوس، می توانید یک لحظه از یک نقطه از جهان به یک دیگر در عرض چند ثانیه ارسال کنید. اکثر ما این فرایند را به عهده می گیریم، و کمی فکر می کنیم که چطور کار می کند. آسان درک اینکه چگونه پیامک های معمولی از نقطه A به نقطه B می رسند، اما چگونه پیام های ایمیل از فرستنده به گیرنده چگونه است؟ پاسخ به این سوال در اطراف چیزی به نام یک سرور ایمیل متمرکز است.

ترمینال سرور:

به طور کلی در فن آوری اطلاعات، یک سرور ترمینال یک دستگاه سخت افزاری یا سرور است که پایانه ها (رایانه ها، چاپگرها و سایر دستگاه ها) را با یک نقطه اتصال مشترک به یک شبکه محلی یا وسیع شبکه فراهم می کند. پایانه ها از سرور RS-232C یا RS-423 خود به سرور ترمینال وصل می شوند. طرف دیگر سرور ترمینال از طریق کارت های رابط شبکه (NIC) به یک شبکه محلی (LAN) (معمولا یک شبکه اترنت یا حلقه Token Ring) از طریق مودم ها به شبکه شماره گیری / در خارج از شبکه گسترده یا X متصل می شود. 25 شبکه یا یک دروازه 3270. (ساختار مختلف سرور ترمینال انواع مختلفی از اتصال را ارائه می دهد. بعضی از آنها می توانند در تنظیمات مختلف بر اساس نیاز مشتری سفارش داده شوند.) استفاده از سرور ترمینال به این معنی است که هر ترمینال به کارت یا مودم رابط شبکه خود نیاز ندارد. منابع اتصال درون سرور ترمینال معمولا توسط تمام پایانه های متصل به طور پویا به اشتراک گذاشته می شوند. برخی از سرورهای ترمینال می توانند تا 128 پایانه به اشتراک گذاشته شوند. پایانه ها می توانند رایانه های شخصی، پایانه هایی باشند که 3270s، چاپگرها، و یا سایر دستگاه ها را با رابط RS-232/423 شبیه سازی کنند. پایانه ها می توانند TCP / IP را برای یک اتصال Telnet به یک میزبان، LAT به میزبان شرکت دیجیتال یا TN3270 برای اتصال Telnet به میزبان IBM با 3270 برنامه استفاده کنند. با برخی از سرورهای ترمینال، یک کاربر ترمینال داده شده می تواند اتصالات میزبان چندگانه را به انواع مختلف سیستم عامل های میزبان (UNIX، IBM، DEC) داشته باشد. بعلاوه سرور Terminator نیز بعضی اوقات به جای سرور ترمینال استفاده می شود.