دارا بودن از یک تیم پشتیبانی و مدیریت شبکه در همه شرکتها و سازمانها تبدیل به امری ضروری و ملتزم می شود . تیم پشتیبانی و مدیریت شبکه شامل کارشناسان متخصص در زمینه های گوناگون پشتیبانی از سخت افزار، نرم افزار ، سیستمهای شبکه و امنیت اطلاعات(Information security) می باشد امور مربوط به مدیریت و پشتیبانی شبکه را انجام میدهند.

امروزه ارتباط سیستم‌ها به یکدیگر ، و افزایش شبکه‌های کامپیوتری باعث شده که مدیران سطوح بالای شرکت ها و یا سازمانها نیازمند مطلع بودن از آخرین وضعیت تجهیزات (نرم اقزارها و سخت افزارها) موجود در شبکه برای بررسی عملکرد و راندمان سازمان موردimgpsh_fullsize-1-1 پشتیبانی شبکه راهکار مدیریت خود و همچنین توانایی این را داشته باشند که به هنگام تصمیم‌گیری های لازم را انجام دهند. با گسترش و افزایش روز افزون به کار گیری از سیستم‌های رایانه‌ای در ادارات ، سازمانها و شرکت‌ها در کشور، التزام به استفاده کردن از شبکه‌های کامپیوتری(Computer Networks) افزایش پیدا می کند. شبکه‌های کامپیوتری جدا از این مطلب که باعث تسریع در ارتباطات داده‌ای(Data communications) داده و نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند برای اکثر کارکردهای غیر داده‌ای مثل (Voice، Videoو ..) نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اما نکته مهمی که در اینگونه موارد به وجود می آید این است که با تمرکز به وابستگی و افزایش روز افزون شرکت ها و سازمانها به شبکه های رایانه ای باید این سیستم همیشه و هرزمان برقرار بوده و اندک مشکلی در کار آنها به وجود نیاید .

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور

خدمات پشتیبانی شبکه و سرور
دارا بودن از یک تیم پشتیبانی و مدیریت شبکه در همه شرکتها و سازمانها تبدیل به امری ضروری و ملتزم می شود . تیم پشتیبانی و مدیریت شبکه شامل کارشناسان متخصص در زمینه های گوناگون پشتیبانی از سخت افزار، نرم افزار ، سیستمهای شبکه و امنیت اطلاعات(Information security) می باشد امور مربوط به مدیریت و پشتیبانی شبکه را انجام میدهند.

نصب و راهامروزه ارتباط سیستم‌ها به یکدیگر ، و افزایش شبکه‌های کامپیوتری باعث شده که مدیران سطوح بالای شرکت ها و یا سازمانها نیازمند مطلع بودن از آخرین وضعیت تجهیزات (نرم اقزارها و سخت افزارها) موجود در شبکه برای بررسی عملکرد و راندمان سازمان موردimgpsh_fullsize-1-1 پشتیبانی شبکه راهکار مدیریت خود و همچنین توانایی این را داشته باشند که به هنگام تصمیم‌گیری های لازم را انجام دهند. با گسترش و افزایش روز افزون به کار گیری از سیستم‌های رایانه‌ای در ادارات ، سازمانها و شرکت‌ها در کشور، التزام به استفاده کردن از شبکه‌های کامپیوتری(Computer Networks) افزایش پیدا می کند. شبکه‌های کامپیوتری جدا از این مطلب که باعث تسریع در ارتباطات داده‌ای(Data communications) داده و نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند برای اکثر کارکردهای غیر داده‌ای مثل (Voice، Videoو ..) نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اما نکته مهمی که در اینگونه موارد به وجود می آید این است که با تمرکز به وابستگی و افزایش روز افزون شرکت ها و سازمانها به شبکه های رایانه ای باید این سیستم همیشه و هرزمان برقرار بوده و اندک مشکلی در کار آنها به وجود نیاید .

برنامه ما جهت ارائه خدمات پشتیبانی در ۴ مرحله به صورت زیر است :

۱- بررسی نیاز سازمان یا شرکت • بررسی های اولیه، با درک نیازمندی و اندازه ی وسعت سازمان طرح پشتیبانی متناسب پس از دریافت تماس از سمت سازمان ارائه می شود و پس از عقد قرارداد، بررسی های تکمیلی شروع و فعالیت مورد نیاز انجام می گردد. • بررسی وضعیت موجود • سنجش شبکه موجود به واسطه نوع ارتباطات (کابلی یا بی سیم)، تعداد و نوع سرورها، تعداد کلاینتها و نوع تجهیزات در حال استفاده • سنجش سرورها از لحاظ سخت افزاری، تست قطعات، PM کردن سرورها • سنجش استاندارد Raid بندی هاردهای سرور • سنجش سرویس های قرارداده شده روی سرورها

• سنجش نوع و نحوه ارتباط سرورها و کلاینتها با اینترنت • درج مدرک مشخصات سخت افزاری سرورها و کلاینتها

• ایجاد یک PLAN ( نقشه) از وضعیت حاضر اقدامات و خدمات OPTIMIZATION (بهینه سازی) • نصب و راه اندازی Active Directory و یا مورد سنجش قرار دادن Active Directory حاضر و رفع ایرادات مربوطه • چیدمان درست (Oc) و بهینه فیزیکی سرورها

• چیدمان درست (Oc) ویندوزهای مجازی کنار یکدیگر • سنجش سیاست های مورد نیاز در شبکه، رفع ایرادها و درج پالیسی های لازم • بررسی فایل سرور، محل قرارگیری آن در سرور، میزان و نوع دسترسی برای کاربران اقدامات پشتیبانی(SUPPORT MEASURES) • نصب و اجرای سرویس های WSUS جهت دریافت آپدیت از مایکروسافت و انتشار آن روی ویندوزها • نصب و اجرای سرویس WDS جهت نصب ویندوز روی کلاینتها به همراه کلیه نرم افزارها و تنظیمات

• نصب و اجرای نرم افزار جهت مدیریت USB, Flash, Mobile و … • نصب و اجرای نرم افزار جهت مدیریت تهیه پشتیبان از کلیه بخشهای شبکه شامل فایل سرور، ایمیل سرور، دیتابیس ها. • نصب و اجرای آنتی ویروس تحت شبکه، انجام تنظیمات و درج پالیسی های مربوطه به منظور آماده سازی Deploy بر کلاینتها.

۲-وسعت پشتیبانی تیم پشتیبانی شرکت ما با بهره مندی از نیروهای متخصص تمام نیازهای شبکه، سخت افزارها و نرم افزارهای سازمان شما را پوشش می دهد. کارشناسان پشتیبانی ما همگی مورد تایید شرکت و دارای ویژگی های ذیل می باشند: • امین و متعهد • دارای مدارک معتبر دانشگاهی • دارای مدارک معتبر داخلی و خارجی در زمینه سرویس های مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک و . . . • مسلط به Active and passive (فعال وغیر فعال کردن) شبکه • مسلط به تشخیص، عیب یابی و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری • دارای تجربه ای خوب در زمینه شبکه های کامپیوتری

۳- تنوع در پشتیبانی خدمات ارایه شده

اعزام کارشناس بصورت مستمر: در این نوع پشتیبانی، اعزام کارشناس به سایت کارفرما به منظور بررسی مشکلات شبکه و رفع نیازهای مشتری، بصورت ثابت انجام می گیرد.

بنا به نیاز و یا درخواست مشتری، امکان استقرار کارشناس در سازمان ها را نیز فراهم نموده ام. در این طرح، کارشناس مستقر مانند یک مدیر شبکه، نگهداری شبکه را بر عهده دارد.

اعزام کارشناس در مواقع بروز مشکل:کارشناس بصورت دوره ای و در مواقع بروز مشکل اعزام می شود. مدت حضور کارشناس در محل، تا زمان برطرف شدن کامل مشکل می باشد. اعزام تیم کارشناسی: به منظور پوشش نیاز سازمان های بزرگ و یا سازمان هایی با شبکه وسیع، تیم کارشناسی اعزام خواهد شد.

پشتیبانی از راه دور(Remote Support):کارشناسان فنی شرکت بر روی سیستم های مشتری ریموت می زنند و علاوه بر بررسی وضعیت سیستم ها، مشکلات بوجود آمده را برطرف می کنند. و یا با پشتیبانی تلفنی به راحتی به کاربران راهکار ارایه میدهند.
۴ - بررسی مستمر تجهیزات و امنیت شبکه

همانطور که میدانیم در یک شبکه هیچگاه نمیتوان به یک امنیت و پایداری کامل رسید چرا که هکرها همیشه از روش های جدید برای نفوذ استفاده میکنند و همچنین تجهیزات موجود در شبکه باید بروز رسانی و بازبینی شوند تا مشکلات قبلی آنها مرتفع گردد و این موضوع را همیشه باید در مسیر بررسی نمود و نه در مقصد.

متاسفانه بزرگترین اشتباه مدیران معمولی این است که فکر میکنند اگر یکبار شبکه را بررسی ، بازسازی ، ایمن و پایدار نمایند ، تمامی مشکلات آنها برای همیشه حل شده خواهد بود ، در صورتی که این تفکر کاملاً نادرست است و باید بدانیم که یک شبکه موفق و پایدار همیشه مجبور به بازبینی و ارتقای (UPDATE) تجهیزات به شکل دوره ای و مستمر است