وی ساپ ایت ارائه دهنده خدمات نرم افزار تلفن

VoIP یا انتقال صدا در بستر اینترنت که با نام IP تلفنی نیز ازآن یاد می شود،امکان استفاده از اینترنت به منظور مکالمات تلفنی را فراهم مینماید. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VoIP از فن آوری دیجیتال استفاده می نماید و نیازمند یک اتصال broadband نظیر DSL است . هم اینک شرکت های متعددی سرویس فوق را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند در واقع، با استفاده از فن آوری VoIP صدای انسان توسط بسته های اطلاعاتی IP و از طریق اینترنت ارسال می گردد .

VOIP

وی ساپ ایت ارائه دهنده خدمات نرم افزار VOIP
VoIP یا انتقال صدا در بستر اینترنت که با نام IP تلفنی نیز ازآن یاد می شود،امکان استفاده از اینترنت به منظور مکالمات تلفنی را فراهم مینماید. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VoIP از فن آوری دیجیتال استفاده می نماید و نیازمند یک اتصال broadband نظیر DSL است . هم اینک شرکت های متعددی سرویس فوق را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند در واقع، با استفاده از فن آوری VoIP صدای انسان توسط بسته های اطلاعاتی IP و از طریق اینترنت ارسال می گردد .

مزایای VOIP

تاثیر VOIP روی کاهش هزینه ها :

ما باید بپذیریم که بدون وجود سیستم ها و تجهیزات مخابراتی و ارتباطی، سیستم های تجاری فلج میشوند و از بین می روند.ما در زمینه تجارت بسیار به سرویس های ایمیل، فکس، تلفن، اینترنت، ارتباط بامشتری از طریق تلفن و وب وابسته هستیم، طوری که نمی توانیم حتی تصور کنیم که بدون وجود این سرویس ها کار را پیش ببریم.

با توجه به اینکه VOIP یک تکنوکوژی است که کل سرویس های فوق را باهم و در یک برنامه پشتیبانی می کند، و هم چنین مایکروسافت word و excel را هم در بر میگیرد، به راحتی می توان پی برد که چگونه این سرویس به موازات کاهش هزینه ها، باعث رونق تجارت هم می شود. گذشته از اینها، VOIP هزینه های ارتباطات راه دور را بسیار کاهش می دهد .کارمندانی که بیشتر وقت خود را در بیرون از محل کار و سفر کردن به نقاط مختلف دنیا می گذرانند. با استفاده از VOIP این کارمندان می توانند در هرنقطه ای از دنیا بدون پرداخت هزینه ی رومینگ با دیگر همکاران خود و همچنین سازمان خود در تماس باشند .

کیفیت بالاتر تماسها:

تماس ها توسط VOIP با کیفیت بهتر و بالاتری منتقل می شوند و بنابراین با توجه به اینکه سیستم های ارتباطی صوتی و تصویری را یک جا پشتیبانی می کنند، باعث کاراتر شدن سرویس های ارائه به مشتری میشوند .

هم چنین VOIP راهکار مناسبی برای کارمندان سیار شرکت ها هستند. معمولا شرکت ها هزینه ای راصرف خرید تلفن همراه برای کارمندان سیار خود می کنند .

قابلیت انعطاف:

. تماس های تلفنی به آسانی میتوانند به سمت کارکنان دیگریا یک تلفن همراه ( تلفن های معمولی( و صندوق پست صوتی )که بعدا میتوانند از طریق email فرستاده و به صورت online خوانده شوند) مسیریابی شوند، بنابراین در این روش قابلیت انعطاف پذیری ذاتی بالایی وجود دارد که از طریق آن، تماس ها کنترل می شوند

یکپارچگی با ویدئو، داده و سرویس هایی نظیر SKYPE و GMAIL :

استفاده از یک سیستم تلفنی VoIP امکان امر یکپارچگی با سیستم های کنفرانس ویدئویی نظیر آنچه توسط شرکت های Polycom ، Cisco یاTandberg ارائه میشوند را فراهم می کند. همچنین امکان یکپارچه سازی داده ها داخل سیستم تلفن وجوددارد مانند سیستم های اعلام هشدار بر مبنای تلفن یا بخشی ازیک برنامه واکنش به تهدیداتی که متوجه نرم افزار یا سخت افزار هستند

قابلیت حمل:

برخلاف سیستم تلفن سنتی، سیستم های VoIP قابل حمل هستند. بنابراین امکان بودن در هر مکانی وتلفن کردن از طریق تلفن VoIP با شماره گیری از داخلی خودتان در هر شهر یا کشور و تنها با اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد

سادگی:

سادگی استفاده از سرویس نیز یکی دیگر از مهمترین مزایای تلفن های VoIP محسوب می گردد. برقراری تماس از طریق یک تلفن VoIP به سادگی استفاده از یک تلفن معمولی است.

VOIP ها هم چنین مناسب برای کنفرانس های جهانی تحت وب هستند.این کنفرانس ها بسیار هزینه بر هستند.تجارت امروزه به سرعت به سمت جهانی شدن پیش می رود و بنا بر این وجود وب کنفرانس هااین امر را تسهیل می کند.که به طورکلی این سیستم به صرف زمان و هزینه ی زیادی احتیاج دارد.زیرا تمام کارمندان باید در یک زمان در مکان مشخص شده حاضر باشند .این امر برای کارمندانی که در ماموریت و آنسوی آب ها هستند تقریبا ناممکن است.

حال اینکه با VOIP و استفاده از یک لپ تاپ و اینترنت ،فقط لازم است که زمان کنفرانس را تعیین کنید و هر فرد در هر نقطه ای می تواند در آن حضور داشته باشد .

نتیجه گیری:

با توجه به ۵ دلیل فوق متوجه شدید که چگونه VOIP سبب پیشرفت تجارت و کاهش هزینه ها میشود.این سیستم روز به روز در حال توسعه است و این انتخاب خود شما است که با پیشرفت تکنولوژی همراه شوید و یا از آن عقب بمانید.

در آخر توصیه می شود که هیچ گاه سعی نکنید با خریدن تلفن های VoIP دست دوم در هزینه ها صرفه جویی کنید. به خاطر داشته باشید که VoIP یک تکنولوژی جدید بوده و حتی ممکن است تجهیزات مربوط به یک سال قبل هم از رده خارج شده باشند. هم چنین هزینه نصب چه تلفن شما نو باشد چه دست دوم تفاوتی نمی کند، و حتی ممکن است در صورت استفاده از تلفن های دست دوم مجبور شوید هزینه خدمات بیشتری بپردازید.

فرقی نمی کند که شما یک سازمان تجاری کوچک هستید یا بزرگ! به هر حال نباید در استفاده از سیستم تلفن های تحت شبکه یا VOIP تعلل کنید.در حال حاضر بسیاری از شرکت ها به دلیل فوایدی که VOIP در توسعه تجارتشان دارد،به فکر تغییر سیستم خود به VOIP هستند

به همین منظور گروه فن آوران اطلاعات وی ساپ ایت در نظر دارد که این سیستم تحت شبکه را برای شما که همیشه همراه ما هستید با در نظر گرفتن بهترین شرایط (از جمله انتخاب مرکز تماس مناسب ودوره سه ماهه گارانتی جهت رفع نواقص احتمالی)و با استفاده از مجربترین کارشناسان خویش در اختیار شما قرار دهد پس اگر شما می خواهید که تلفن های تحت شبکه شما به دست کار شناسان ما طراحی شود هم اکنون با ثبت درخواست از این خدمات ما بهره مند شوید .