بی خیال تولید اپ بشید به سه دلیل!

ژوئن 12, 2019

شاید بشه گفت من با تجربه ۸ ساله در زمینه تولید اپ موبایل برای کسب و کارهای مختلف٬ امروز در بازار ایران پیشنهاد می کنم که اپ موبایل تولید نکنین! چرا؟ به سه دلیل عمده

۱ – هزینه مورد نیاز برای اپ درست درمون نیتیو!

۲ – نسخه آیفون رو نمیشه منتشر کرد! اپ استور خیلی خفن جلو انتشار یا بروزرسانی رو بسته برای اپ های ایرانی٫ یعنی انتشار از تولید اپ هم سخت تر شده.

۳ – بروز نگاهداشتن نسخه های مختلف در پلترفرم های مختلف سخت٫ زمان بر و هزینه بره

بهترین جایگزین این مدیوم٫‌پراگرسیو وب اپ هستش به زبان ساده تر (‌آدمیزاد) وب سایتی که شبیه اپ هست و از نظر سرعت و کارایی بسیار مشابه اپ موبایله. می مونه یک بحث مهم آنهم انتشار این وب اپ هاست.

انتشار این اپ ها را می تونید از طریق وب سایت خودتون یا اپ استور سیب ایرانی صورت بدید٫ یعنی برای آيفون سیب ایرانی ( گوگل کنین اسمش رو )‌کافیه و برای اندروید هم می تونین از کافه بازار ( گوگل کنین اسمش رو )‌استفاده کنین. البته برای اندروید می تونین یه وب اپ اندروید بزنید و وب اپ رو داخل اون لود کنین که راحت تر و قابل نصب تر بشه.

بازی پک من! بی دلیل عکس رو چون همین رو داشتم تو دسکتاپ مک بوکم!
بازی پک من! بی دلیل عکس رو چون همین رو داشتم تو دسکتاپ مک بوکم!

باز تکرار می کنم

با توجه به تحریم های اپل و حتی گوگل پلی نسخه PWA به شما کمک می کنه که ریسک از بین رفتن بخاطر محدودیت های این استور ها رو به صفر برسونید و بتونید با خیال راحت بر روی استارتاپ خودتون تمرکز کنین.

یه نکته رو فراموش نکنیم و من هم باید اعتراف کنم به این نکته کـــــــــــــــــــــــــــ ـــه تجربه کاربری و امکاناتی که نیتیو داره٫ PWA به کاربر شما نخواهد داد٫ شاید روزی با برطرف شدن یکی از سه مشکل مطرح شده در اول این پست٫ بتوان مجدد به تولید اپ نیتیو دل بست!